bookmate game
Джорджина Говелл

Королева пустелі

Beri tahu saya ketika buku ditambahkan
Untuk membaca buku ini unggah file EPUB atau FB2 ke Bookmate. Bagaimana cara mengunggah buku?
«Сьогоднішній ранок минув доволі продуктивно — я проклала південну межу кордону Іраку», — так писала в одному зі своїх листів до батька героїня роману Джорджини Говелл. І це не вигадка, і не перебільшення… Ці слова належать Ґертруді Белл — британській письменниці, мандрівниці й дослідниці початку ХХ ст., археологу і картографу. Саме її рука малювала кордони між новітніми Іраком, Сирією, Палестиною, Йорданом, Саудівською Аравією.

Великі статки і високий статус родини пророкували Ґертруді благополучне світське життя, та вона обрала інший шлях… Першою з європейців перетнула Сирійську пустелю, об’їздивши на спині верблюда всі куточки Месопотамії. Організувала перші вибори в Іраку, долучившись до створення його конституції. Дослідила культуру і звичаї бедуїнів Близького Сходу й заснувала в Багдаді Національний музей. І про все це ми дізнаємося з її щоденників і численних листів, фрагменти яких Дж. Говелл наводить у романі.

Книга розповідає про жінку-легенду Ґертруду Белл — британську розвідницю і водночас довірену особу багатьох аравійських шейхів, які нарекли її Хатун — Королева.
Buku ini saat ini tidak tersedia
685 halaman cetak
Sudahkah Anda membacanya? Bagaimanakah menurut Anda?
👍👎

Kesan

  • Sasha Stupakovskamembagikan kesan6 tahun yang lalu
    👍Layak dibaca
    💡Banyak pelajaran
    💧Menyentuh

    Книга досить складно читається, оскільки у ній зібрано дуже багато деталей. Інколи від детальності описаного навіть стає нудно 🙄особливо, у першій половині, де розповідається про ранні етапи становлення особистості.
    Друга частина (умовно) - де героїня вже починає працювати на уряд Британії і долучається до формування Іраку значно цікавіша і легше читається.
    Цікаво буде лише тим, хто дуже любить історію (зокрема, Близького Сходу, Великої Британії) і цікавиться політичними процесами у Європі початку 20 століття.
    Хто хоче знати історію Гертруди в загальних рисах, краще подивитися фільм із Ніколь Кідман. 😉

  • Kachmar Evgeniamembagikan kesan2 tahun yang lalu
    👍Layak dibaca

Kutipan

  • Sasha Stupakovskamembuat kutipan6 tahun yang lalu
    «В одному Палестина мала б бути вдячна балфурській декларації: країна знайшла себе завдяки протистоянню. Національна самосвідомість зросла шаленими темпами... Гостра жага до освіти, яка проявлялася по всій території, була викликана заздрісним бажанням бути з євреями на одному рівні».
  • Sasha Stupakovskamembuat kutipan6 tahun yang lalu
    Фейсал дещо презирливо ставився до палестинців, яких вважав сумнівними арабами, до того ж був сильно завантажений власними проблемами, тож вони з Вейцманом якось туманно дійшли згоди, що «земля велика, і її вистачить для всіх». Фейсал передбачав вигідне майбутнє для палестинських арабів у випадку партнерства з єврейськими іммігрантами
  • Sasha Stupakovskamembuat kutipan6 tahun yang lalu
    Світ був страшенно виснажений і стояв на порозі масштабної пандемії грипу, яка спершу спалахнула в Європі. Хвороба забере життя двадцяти семи мільйонів ослаблених людей — удвічі більше, ніж сама війна. Однією з перших жертв став сер Марк Сайкс, який помер під час конференції. Варто зауважити, що саме всі ці відомі й не дуже персони, повертаючись з конференції на свої батьківщини, могли рознести світом страшний вірус.

Di rak buku

fb2epub
Seret dan letakkan file Anda (maksimal 5 sekaligus)