uk
Стівен Пінкер

Просвітництво сьогодні. Аргументи на користь розуму, науки та прогресу

Beri tahu saya ketika buku ditambahkan
Untuk membaca buku ini unggah file EPUB atau FB2 ke Bookmate. Bagaimana cara mengunggah buku?
Люди чacтo зaбувaють пpo фaкти тa cтaтиcтичнi дaнi, пiддaючиcь впливу гучниx зaгoлoвкiв i cкaндaльниx пpoмoв. Пecимiзм, цинiзм i нiгiлiзм пуcтили мiцнe кopiння в cучacнoму cуcпiльcтвi. Пoлiтики чacтo cпeкулюють тим, щo вci ми живeмo у злидняx, aлe зaвтpa будe кpaщe. Кoгнiтивicт, пpoфecop Гapвapдcькoгo унiвepcитeту Cтiвeн Пiнкep пepeкoнує — ми вжe зapaз живeмo в нaйкpaщий пepioд cвiтoвoї icтopiї.
Buku ini saat ini tidak tersedia
962 halaman cetak
Sudahkah Anda membacanya? Bagaimanakah menurut Anda?
👍👎

Kutipan

  • Маша Чабанюкmembuat kutipan2 tahun yang lalu
    Мислителі Просвітництва інтуїтивно відчували, що думка може складатися з матеріальних схем, — порівнювали ідеї з відбитками на воску, вібраціями струни та хвилями від човна. А деякі, як-от Гоббс, пропонували формулювання «розмірковування — не що інше, як розрахунок» у первісному значенні розрахунку як обчислення.
  • Маша Чабанюкmembuat kutipan2 tahun yang lalu
    Принципи інформації, обчислення і контролю — це місток через прірву, що лежить між фізичним причинно-наслідковим світом та розумовим світом знання, інтелекту і мети
  • Маша Чабанюкmembuat kutipan2 tahun yang lalu
    Проте лови та втеча — це не лише послідовності скорочень м’язів; вони зорієнтовані на певну мету. Лови можуть складатися з бігу, лазіння, стрибків чи нападу із засідки (залежно від обставин) — усього, що збільшує шанси запопасти здобич. Для втечі може знадобитися переховування, заклякання на місці чи рух зигзагом. І тут постає інша монументальна ідея ХХ століття, яку іноді називають кібернетикою, зворотним зв’язком чи контролем. Ця ідея пояснює, як фізична система може виявитися телеологічною, тобто мати рушій — призначення або цілі. Усе, що для цього потрібно, — спосіб відчувати стан (власний і стан середовища), уявлення про цільовий стан (чого система хоче, чого намагається досягти), здатність вирахувати різницю між поточним станом та цільовим і репертуар дій, що позначені своїми типовими ефектами. Якщо система здатна запускати дії, що зазвичай скорочують різницю між поточним станом і цільовим, кажуть, що вона прямує до цілей (і якщо світ достатньо прогнозований, вона їх досягне). Цей принцип було виявлено природним добором у формі гомеостазу, як-от тоді, коли наш організм регулює свою температуру за допомогою тремтіння і потіння. Коли люди відкрили цей принцип, то спроектували на його основі аналогові системи (термостати, круїз-контроль), а потім і цифрові системи, такі як програми для гри в шахи та автономні роботи.

Di rak buku

fb2epub
Seret dan letakkan file Anda (maksimal 5 sekaligus)