bookmate game
Марина Вороніна,Мар’яна Байдак,Ольга Бежук

Українські жінки у горнилі модернізації

Beri tahu saya ketika buku ditambahkan
Untuk membaca buku ini unggah file EPUB atau FB2 ke Bookmate. Bagaimana cara mengunggah buku?
Історична розвідка про соціальне становище українського жіноцтва від дев’яти дослідниць. • За підтримки Інституту народознавства НАН України • Дослідниці-історики, які спеціалізуються на вивченні минулого українських жінок, розкривають різні сторони процесів модернізації, під впливом яких українкфи ставали такими, якими є тепер. Процеси модернізації стрімко увірвалися у розмірене життя українських жінок кінця ХІХ століття, радикально змінюючи їхні соціальні ролі, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності. Де були і що робили жінки у вирішальні моменти історії України? Як вели себе під час примусової колективізації? Як переживали нацистських окупантів? Чи боролися з радянською владою у національному підпіллі? Як здолали Голодомор? Що для них означало «бути жінкою» у ті часи? Війна спонукала українок відчути себе громадянками, взявши до рук зброю, стати пліч-о-пліч з чоловіками у боротьбі за нове життя. Але ролі жінок того часу виходили далеко за рамки шаблонного набору «жертва, героїня або зрадниця».
Buku ini saat ini tidak tersedia
460 halaman cetak
Sudahkah Anda membacanya? Bagaimanakah menurut Anda?
👍👎

Kesan

  • mila_vimembagikan kesan6 tahun yang lalu
    👎Tidak Disarankan
    💡Banyak pelajaran
    💤Bosaan!

    Важлива інформація, але подано нудно, на жаль.

  • Alla Milinevska Milinevskamembagikan kesan3 tahun yang lalu
    👍Layak dibaca

Kutipan

  • Iryna Shustmembuat kutipan3 tahun yang lalu
    Загалом, за нормами австрійського законодавства правова дієздатність заміжніх жінок порівняно з неодруженими, вдовами чи розлученими була чи не найбільше обмеженою.
  • Сушко Катеринаmembuat kutipan3 tahun yang lalu
    У деяких подружжях жінки відкрито говорили з чоловіками про власне тіло (наприклад, про зміни під час вагітності), що було нетиповим для укладу українських родин.
  • Сушко Катеринаmembuat kutipan3 tahun yang lalu
    Письменник Осип Маковей у листі сердився на дружину Ольгу, яка багато курила і через це мала проблеми з легенями. Одначасно він не заперечував куріння і надсилав дружині тютюн з інструкціями — як і з чим його змішувати, аби був добрий смак.

Di rak buku

fb2epub
Seret dan letakkan file Anda (maksimal 5 sekaligus)